No Blog Title Set

Robotyka

ROBOTYKA

To zajęcia dla małych „majsterkowiczów- inżynierów”, podczas których pracują oni z zestawami edukacyjnymi WeDo. W każdym zestawie WeDo znajdują się kolorowe klocki LEGO, dobrze znane i lubiane przez dzieci, silnik, kostka łącząca konstrukcję z komputerem oraz czujniki, takie jak czujnik ruchu czy wychylenia. Podczas zajęć dzieci realizują indywidualne zadania, ale także uczą się współdziałać w grupie, uczą się logicznego myślenia, doskonalą zdolności manualne oraz rozwijają wyobraźnię. Pod okiem instruktora tworzą swoje pierwsze konstrukcje i poznają podstawy programowania. Dzieci opanowują wiadomości z zakresu mechaniki i robotyki, m. in. dowiadują się czym są przekładnie zębate i pasowe, gdzie wykorzystywane są roboty w dzisiejszym świecie.

Robotyka Ostrów Wielkopolski.

Na zajęciach każde dziecko ma możliwość pracy w grupie. Pozwoli to na budowanie pozytywnych relacji z innymi dziećmi, a także skuteczne rozwiązywanie problemów.

Robotyka dla dzieci Ostrów Wielkopolski.

Podczas zajęć dzieci rozwiązują różne zadania np. klawiszowe dane mapy, tworzenie silniczków czy czujników, a także programowania stworzonych projektów.