No Blog Title Set

Psychoterapia

Psychoterapia Ostrów Wielkopolski.

Psychoterapia Ostrów Wielkopolski

Psychoterapia to metoda leczenia zaburzeń psychiki, ale także czasem nazywana „leczeniem duszy”. Terapia zmienia nastawienie pacjenta, co jest pierwszym krokiem do rozwiązywania jego problemów. Psychoterapia Ostrów Wielkopolski to zestaw nowoczesnych metod leczenia schorzeń i nieprawidłowości dotyczących ludzkiej psychiki między innymi takich jak zaburzenia odżywiania. Oferujemy bardzo szeroko zakrojoną pomoc psychologiczna oraz psychiatryczną, a w naszych placówkach pracują wykwalifikowani specjaliści. W trakcie terapii zawsze stawiamy na budowaniu doskonałej relacji terapeutycznej, niezależnie od rodzaju terapii (terapia indywidualna czy psychoterapii grupowej).

Psychoterapia to najlepszy, a co więcej sprawdzony sposób na radzenie sobie z trudnymi sytuacjami, jakich w życiu wiele. Skuteczność psychoterapii grupowej, jak i indywidualnej potwierdzają badania naukowe. Dzieje się tak zarówno w przypadku leczenia zaburzeń psychicznych, jak i przełamywania silnych blokad i ogólnym podnoszeniu jakości życia. Terapia poznawczo — bahawioralna prowadzona w naszym ośrodku m.in. psychoterapia małżeńska pomogła wielu osobom. Z kolei do prowadzenia psychoterapii upoważnieni są wyłącznie dyplomowani specjaliści, co sprawia, że efektywność psychoterapii jest bardzo wysoka.

Psychoterapia w Ostrów Wielkopolski.

Psychoterapia indywidualna — wysoka skuteczność psychoterapii

Nasze warsztaty Robotyki dla dzieci przekazują im niezbędne informacje, dzięki którym

Psychoterapia indywidualna to doskonała metoda leczenia zaburzeń psychiki oraz rozwiązywania problemów emocjonalnych o udowodnionej naukowo skuteczności. Jako doświadczeni specjaliści własną psychoterapię prowadzimy w oparciu o dokładnie zdiagnozowane potrzeby klientów. Istnieje wiele różnych rodzajów psychoterapii, czego przykładem może być terapia psychodynamiczna, która między innymi pozwala leczyć zaburzenia lękowe. W większości przypadków psychoterapia opiera się na teoriach, które rzetelnie opisują funkcjonowanie ludzkiej psychiki. Jednak w niektórych przypadkach terapia interpersonalna wymaga leczenia farmakologicznego, co też składa naszych specjalistów do włączenia do terapii substancji psychoaktywnych. Decydując się na psychoterapię w naszym centrum, zyskują Państwo:

  • Zweryfikowane i sprawdzone kompetencje
  • Bezpieczeństwo
  • Podwójna opieka
  • Dopasowanie do potrzeb pacjenta
  • Wiedza i zaangażowanie specjalistów.

W trakcie psychoterapii podejmujemy wiele decyzji, które wpływają na skuteczne leczenie zaburzeń psychicznych. Jednak w każdym przypadku kierujemy się dobrem pacjenta. Udzielamy terapii krótko i długoterminowych, w zależności od potrzeb i oczekiwań naszych klientów.

Psychoterapia — dla kogo i czym jest psychoterapia?

Na czym polega psychoterapia w naszym gabinecie? To przede wszystkim szczera, empatyczna rozmowa, która realizowana jest w bezpiecznych i komfortowych warunkach. W pierwszej kolejności zawsze staramy się dobrze zrozumieć problem pacjenta i dotrzeć do jego źródeł lub blokad, które blokują pacjenta. Psychoterapia poznawczo-behawioralna to bardzo wysoka skuteczność terapii, gdzie w odróżnieniu od modelu, jakim jest psychoterapia grupowa — ta skupia się tylko na jednym pacjencie.

Nasz zespół psychoterapii tworzą najlepsi specjaliści, którzy skutecznie pomagają pacjentom zarówno w leczeniu depresji, jak i uzależnień i innych schorzeń. Nasze techniki terapeutyczne pozwalają na lepsze codzienne funkcjonowanie chorego, a terapia rodzinna w ramach terapii grupowej przyczynia się do lepszego zrozumienia członków rodziny. Z kolei terapia grupowa, która korzysta z najnowszych metod, przyczynia się do istotnego zwiększania potencjału osobowościowego pacjentów.

Pomagamy pacjentom w każdym wieku – od dzieci po seniorów. Jeżeli znaleźli się Państwo na rozstaju dróg, czy innych kryzysowych sytuacjach, wspólnymi siłami pomożemy w rozwiązaniu trudności.