Montessori

ZAJĘCIA MONTESSORI dla dzieci w wieku przedszkolnym

To zajęcia oparte na założeniach pedagogiki Marii Montessori, która wspiera dziecko w jego naturalnym dążeniu do samodzielności. Dzieci zdobywają wiedzę poprzez doświadczanie, praktyczne działanie, eksperymentowanie, badanie, dociekanie, poszukiwanie, wnioskowanie.

Zajęcia polegają na swobodnym korzystaniu z pomocy Montessori zgodnie z potrzebami rozwojowymi i ciekawością poznawczą dziecka.

Pomoce rozwojowe zgromadzone w sali to „klucze do poznania świata”, pobudzają i wspierają rozwój.

W sali znajdują się następujące grupy materiałów:

  • ćwiczenia praktycznego życia (przybory do przesypywania, przelewania, sortowania, składania serwetek, czyszczenia metalu, wiązania, zapinania, zamiatania itp.),
  • materiały sensoryczne (kształcenie zmysłów: wzroku, dotyku, słuchu, smaku, węchu; materiał wprowadzający w świat wymiarów, kształtów, powierzchni i brył),
  • edukacja językowa: poszerza zasób słownictwa, wzbogaca kompetencje językowe, nauka czytania i pisania,
  • matematyka: w przystępny, konkretny sposób tłumaczy świat matematyki (działań matematycznych)- nauka przeliczania, doświadczanie liczby elementów, działania w systemie dziesiętnym, poznanie symboli liczb, działania algebraiczne, poznanie mechanizmu dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia.
  • edukacja kosmiczna: zdobywanie wiedzy o świecie (przyroda, geografia, astronomia),

Dziecko na zajęciach ma prawo wybrać materiał pracy według własnych zainteresowań, miejsce pracy – przy stoliku czy na rozłożonym dywanie. Ma prawo korzystać z danego materiału dydaktycznego tak długo, jak jest to potrzebne dla jego rozwoju. Dziecko ma prawo wybrać formę pracy (indywidualna, wspólna z kolegami) oraz sposób jej wykonania.

Zajęcia prowadzone są w małej grupie zróżnicowanej wiekowo. Przebywanie w takiej grupie ma znaczący wpływ na rozwój społeczny, dziecko przyjmuje różne pozycje społeczne, staje się osobą odpowiedzialną, czuje się potrzebne, przez co wzrasta jego poczucie wartości.

Montessori Ostrów Wielkopolski.

Montessori Ostrów Wielkopolski

Zajęcia montessori to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich dzieci, szczególnie w wieku przedszkolnym. Nauka z metodą montessori pozwala dzieciom na zdobywanie wiedzy za pomocą doświadczeń, praktycznego działania, dociekanie, poszukiwania oraz wnioskowania. Każde dziecko rozwija się na podstawie indywidualnych uzdolnień, pokonując kolejne etapy rozwojowe. Obecnie metodą Marii Montessori naucza się coraz większą ilość dzieci, a same zajęcia przede wszystkim polegają na swobodnym korzystaniu z narzędzi, jakie zapewniają pomoce montessori. Warto podkreślić, że nowoczesne zabawki montessori idealnie sprawdzają się w edukacji językowej, zapewniając jednocześnie świetną zabawę podczas nauki.

Montessori w Ostrów Wielkopolski.

TERAPIMetoda Montessori dla dzieci – pedagogika Marii Montessori jako proces uczenia dla dzieci w różnym wieku przedszkolnymA RĘKI

Metoda montessori przeznaczona jest dla dzieci w różnym wieku, podnosząc umiejętności dziecka, a także zwiększając wachlarz jego zainteresowań. Dziecko korzystające z dobrodziejstw pedagogiki Marii Montessori może dowolnie wybierać materiały do pracy zgodnie z własnymi zainteresowaniami. Warto również podkreślić, że w rozwoju dziecka niezwykle ważne jest nieustanne stymulowanie jego możliwości i aktywności w celu rozwijania najlepszych umiejętności. Niewątpliwie pedagogika Marii Montessori to postawienie na samodzielność, rozwój samokontroli dziecka, a także kształtowanie najlepszych zalet.

Pedagogika montessori – W metodzie Montessori najważniejsze są dzieci

Zajęcia oparte na założeniach stworzonych przez Marię Montessori to popularna metoda montessori, która skupia się na wspieraniu dążenia do samodzielności. W naszej placówce wszystkie zajęcia prowadzone są w mniejszych grupach, które są zróżnicowane wiekowo. W ten sposób dzieci znacznie szybciej rozwijają umiejętności komunikacji społecznej, a także nabywają odpowiednie kompetencje, które pozwalają im na zwiększanie poziomu samodzielności.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.