No Blog Title Set

Fizjoterapia

Fizjoterapeuta Ostrów Wielkopolski.

Walczysz z silnym bólem? A może pragniesz wrócić do najwyższej formy po urazie lub kontuzji? Jeżeli tak, to skorzystaj z profesjonalnej i skutecznej opieki rehabilitanta! Doświadczony fizjoterapeuta dziecięcy, jak i dla dorosłych w Ostrowcu Wielkopolskim to gwarancja specjalistycznej pomoc, nawet w najcięższych przypadkach. Wykorzystywanie wielu technik fizjoterapii pozwala na kształtowanie umiejętności właściwego zachowania pacjentów, co w zawodzie fizjoterapeuty jest bardzo istotne. Pozwala bowiem na efektywne wykonywanie rehabilitacji w gabinecie fizjoterapii.

Jeżeli rehabilitacja ruchowa ma być skuteczna, to każdy z pacjentów musi być bezpieczny i świadomy, że wszystkie zadania zalecane przez rehabilitanta są dla niego dobre. Doskonale wykwalifikowani fizjoterapeuci w Ostrowie Wielkopolskim pomagają pacjentom m.in. z urazami kręgosłupa szyjnego, pomagając im w powrocie do normalnego życia społecznego. Ogromne doświadczenie naszych rehabilitantów pozwala na precyzyjną ocenę zdolności psychofizycznych, co jest niezwykle istotne w procesie wracania do pełnej sprawności fizycznej.

Fizjoterapia Ostrów Wielkopolski.

Nasz Specjalista fizjoterapii dziecięcej posiada wszelkie kwalifikacje do wykonywania zawodu fizjoterapeuty

Profesjonalna fizjoterapia to podstawa w przypadku wielu schorzeń, które wymagają natychmiastowego leczenia. Jest to bardzo ważne przede wszystkim w aspekcie młodych jednostek jak dzieci. Skutecznie prowadzona fizjoterapia dziecięca pozwala na szybki powrót do zdrowia i dotyczy leczenia pooperacyjnego, jak i zachowawczego. Każdy nasz specjalista to magister fizjoterapii, który posiada prawo wykonywania zawodu. Z kolei wszystkich naszych fizjoterapeutów można znaleźć w Krajowym Rejestrze Fizjoterapeutów.

Współczesna fizjoterapia to nie tylko doskonale wykwalifikowani specjaliści zatwierdzenie przez instytucję taką jak Krajowa Izba Fizjoterapeutów. To również nowoczesny sprzęt przeznaczony do rehabilitacji, która wspomaga leczenie pacjentów. W naszym ośrodku korzystamy z nowoczesnych rozwiązań i narzędzi, dzięki czemu zarówno masaż terapeutyczny, jak i poważniejsze schorzenia zawsze leczone są z najwyższą skutecznością. Jednocześnie każdy z pacjentów czuje się bezpiecznie i komfortowo.

Fizjoterapeuta w Ostrów Wielkopolski.

Techniki fizjoterapii – Poznaj wiele różnych metod leczenia

W przychodni rehabilitacyjnej podstawową dziedziną fizjoterapii jest kinezyterapia. Jest to gimnastyka lecznicza, która pozwala doskonale wykorzystać reaktywność organizmu człowieka na różnego rodzaju bodźce. Obecnie można wyróżnić dwa rodzaje kinezyterapii:

  1. miejscową, która oddziałuje na zmienione obszary ciała za pomocą ćwiczeń, biernych, czynnych, wspomagających lub izometrycznych
  2. ogólną, a więc taką, która obejmuje ćwiczenia całego ciała, ogólnokondycyjne, gimnastykę w wodzie i poranną.

Jeszcze inną metodą może być PNF, czyli propriceptywny torowanie nerwowo-mięśniowe. Jest to jedna z tych metod, która ukierunkowana jest na wypracowanie utraconych funkcji dzięki aktywowaniu zdrowych partii ciała. Metoda ta pozwala na ćwiczenie:

  • mięśni mimicznych,
  • koordynacji ruchowej,
  • kontroli motorycznej,
  • trójpłaszczyznowych wzorców ruchu kończyn i miednicy,
  • funkcji takich jak: chód, żucie, oddychanie czy połykanie.

W przypadku schorzeń kręgosłupa niezastąpioną metodą fizjoterapii jest McKenzie. Polega ona na diagnozowaniu biomechaniki w obszarze kręgosłupa, a także stawów obwodowych i kończyn. Stosowana jest u pacjentów z kręczem karku, skoliozą reflektoryczną, bólami karku i krzyża lub dyskopatiami w stanie ostrym i przewlekłym.

Oczywiście z zakresu fizjoterapii można wymienić wiele innych metod, które pozwalają na redukowanie i minimalizowanie czy całkowite wyleczenie schorzeń. Ponadto fizjoterapia to również łagodzenie barier społecznych, które często powstają na skutek choroby. Nasi specjaliści, którzy w większości ukończyli studia Akademia Wychowania Fizycznego, przeprowadzą kompleksowe leczenie różnego rodzaju schorzeń.

Fizjoterapie planujemy zawsze indywidualnie po przeprowadzeniu wywiadu i niezbędnych badań. Dlatego każdy pacjent ma pewność, że zastosowana terapia przez fizjoterapeutę będzie dla niego odpowiednia.